NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17. 04. 2022 R.

16 kwietnia 2022, godz.1811
  1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech Wielkanocna radość płynąca ze Zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy
  2. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania naszej świątyni do Świąt i przeżycia Uroczystości Wielkiego Tygodnia. Dziękuję w sposób szczególny wszystkim osobom, które zarówno tu w naszym kościele w Kostomłotach, jak w kościele filialnym w Wichrowie, poświęciły swój czas i zdolności w przygotowaniu naszych świątyń do tych uroczystych dni. Dziękuję osobom, które złożyły swoje ofiary do skarbonki na tegoroczne dekoracje związane z naszymi świętami. Dziękuje wszystkim, którzy ofiarnie służyli w tym czasie przeróżną pomocą, szczególnie Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  3. Jutro II dzień Świąt, Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte będą sprawowane o godz.  8.00, 10.00 (Wichrów), oraz o godz. 12.00. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na utrzymanie Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Za ofiarność serdecznie dziękuję.
  4. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Paschalną, przeżywamy je jak jedną Uroczystość. W ramach przygotowania do Niedzieli Miłosierdzia Bożego na Mszach Świętych wieczornych o godz.  18.00 będziemy odmawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia połączoną z modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszam zatem do naszego kościoła na Godzinę Miłosierdzia, którą rozpoczniemy o godz.  15.00. W tym dniu również w Katedrze Wrocławskiej odbędzie się Uroczysta Msza Święta w czasie której święcenia Biskupie otrzyma Ks. Maciej Małyga. Polecajmy go w naszych modlitwach.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Tadeusz Jasiński. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy świąteczny nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, życzę obfitości Bożych darów.