NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31. 03. 2024 R.

30 marca 2024, godz.2347
  1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. Od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał was swoją łaską i obdarzał błogosławieństwem każdą chwilę waszego życia i udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.
  2. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji, za przygotowanie liturgii na czas Świętego Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  3. W ramach oktawy Wielkiej Nocy jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o udział we Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary na uczelnie i szkoły katolickie, a w naszym przypadku na Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Seminarium Duchowne we Wrocławiu – gorąco zachęcam do wsparcia tego celu!
  5. W tym tygodniu przypada pierwszym czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Mszy Świętej otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.
  6. W pierwszy piątek miesiąca Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą czyli od godz. 17.00 z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji naszych drogich zmarłych w ramach Mszy Świętej zbiorowej. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  7. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Św. w Zabłociu o  godz. 9.00, a później odwiedziny chorych w ich domach.
  8. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o  godz. 12.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego Święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie odprawiamy ją wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia po wieczornych Mszach Świętych.
  10. U ministrantów jest do nabycia najnowszy świąteczny nr Gościa Niedzielnego.
  11. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, lecz również pójdźmy z tym radosnym orędziem o Zmartwychwstaniu Pana do naszych szkół, uczelni i miejsc pracy.