XXIX Niedziela zwykła – 16. 10. 2016 r.

15 października 2016, godz.2141

1. Przeżywamy 29 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, Wtorek: św. Łukasza Ewangelisty – święto, Czwartek: św. Jana Kantego, Piątek: bł. Jakuba Strzemię, Sobota: św. Jana Pawła II

3. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz: 17.30, a w Niedzielę o godz: 16.30.

4. We wtorek bardzo serdecznie proszę o pomoc w sprzątaniu naszego cmentarza parafialnego. Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, więc zapewne będziemy dbali o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych. Cmentarz Parafialny jest naszym wspólnym dobrem, więc bardzo proszę o zaangażowanie się w przeprowadzenie porządków na naszym cmentarzu. Chętne osoby do sprzątania zapraszam zatem we wtorek na godz: 15.00. Jest też prośba gdyby ktoś z parafian dysponował ciężkim sprzętem np. przyczepą albo ładowarką to też bardzo proszę o pomoc w zorganizowaniu takiego sprzętu. Spotykamy się przy bramie wejściowej na cmentarzu.

5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od 9.00 do 10.00 . W sprawach pilnych np. pogrzeb, proszę o kontakt po wieczornych Mszach Świętych.

6. W przyszłą Niedzielę 23 października w Kościele Wniebowzięcia N.M. Panny w Osieku o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu kulturalnym, a szczegóły tego koncertu na plakacie w gablocie przed wejściem do kościoła oraz u Pani Dyrektor GOK-u.

7. W poniedziałek 24 października zapraszam rodziców wraz z dziećmi na spotkanie z firmą, która zadba o nasze tegoroczne stroje I Komunijne. Spotkanie odbędzie się w naszym kościele po wieczornej Mszy Świętej, czyli około godz. 18.30.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.

9. Zbliża się powoli czas naszej pamięci o zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy za zmarłych. Zapisane kartki wypominkowe proszę składać od przyszłej niedzieli do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Tradycyjnie na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są czasopisma: Nowe Życie oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytam m.in.: co przedstawiają mozaiki zdobiące sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, co odkryli tegoroczni nobliści z medycyny, fizyki i chemii oraz kim są nowi kardynałowie ogłoszeni przez Papieża Franciszka. A w naszym wrocławskim dodatku: o ślubowaniu młodych mundurowych w klasztorze w Henrykowie oraz o zamku, który niegdyś znajdował się na Ostrowie Tumskim, a związany był z postacią św. Jadwigi i jej mężem.

11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.