Święto Świętej Rodziny – 27. 12. 2020 r.

26 grudnia 2020, godz.2244
  1. Dzisiejsza Niedziela to ostatnia Niedziela 2020 roku, jest Świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.
  2. Zbliża się powoli koniec roku kalendarzowego. 31 grudnia, tj. w czwartek, zapraszam na godz. 17.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne połączone z Mszą Świętą, w czasie której podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku. Będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy Rok.
  3. W piątek 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki wejdziemy w Nowy Rok Pański 2021. Porządek Mszy Świętych w tym dniu: godz. 8.00, 10.00 (Wichrów) oraz o godz. 12.00 i 17.00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota oraz pierwsza Niedziela miesiąca.
  5. Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych będzie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 17.00.
  6. W najbliższą Niedzielę Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej tradycyjnie zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W tygodniu Msze Święte w naszym kościele parafialnym będą sprawowane od poniedziałku do środy o godz. 8.00.
  8. W tym najbliższym czasie rozpoczęlibyśmy tradycyjną kolędę w naszej parafii, ale tak jak już wspomniałem w tym roku z racji pandemii koronawirusa kolędy nie będzie. Zapraszam natomiast do uczestnictwa w Mszach Świętych kolędowych przedstawicieli rodzin z poszczególnych miejscowości i ulic wchodzących w skład naszej Parafii. I tak w tym tygodniu Msze Święte kolędowe będą miały miejsce w Kościele filialnym w Wichrowie o godz. 17.00. W poniedziałek zapraszam przedstawicieli rodzin zamieszkałych od nr 1 b do 13, we wtorek od nr 14 do 17 b, i w środę od nr 18 do 38 a.
  9. Trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  10. Przypominam, że w związku z wprowadzonymi obostrzeniami co do limitu osób na konkretnych przestrzeniach na Mszy Świętej wewnątrz naszej świątyni obecnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane. Wolne miejsca oznaczone są kartkami umieszczonymi na ławkach i te miejsca proszę zajmować.
  11. Chciałbym serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionym tygodniu na tacę do skarbonki na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały ten nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.