Uroczystość Bożego Narodzenia

24 grudnia 2016, godz.2120
  1. Przeżywamy doroczną Uroczystość Bożego Narodzenia. Z tej okazji chciałbym złożyć wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej najserdeczniejsze życzenia. Niech radość płynąca z faktu Narodzenia Pańskiego ogarnia i opromienia całe nasze życie, a nowo narodzony Jezus przemienia nasze serca i obdarza swoim błogosławieństwem. Niech również Maryja Święta Boża Rodzicielka otacza nas wszystkich swoją macierzyńska miłością i zachowa w swym Niepokalanym Sercu.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i wspomnienie liturgiczne Św. Szczepana. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00 w Kostomłotach. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na nasze Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu oraz na Papieski Wydział Teologiczny. Za wszelki ofiary te modlitewne i materialne składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. We wtorek wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę święto Świętych Młodzianków, a w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  4. W tym tygodniu oraz przez cały miesiąc styczeń Msze Święte powszednie będą sprawowane o godz. 8.00 rano.
  5. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na Nowy 2017 Rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas rocznicami.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od 9.00 do 10.00.
  7. Najbliższa sobota to ostatni dzień starego roku. Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą dziękczynną na zakończenie Roku Kalendarzowego o godz. 17.00
  8. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie czyli tradycyjną Kolendę. Kolęnda w tygodniu będzie rozpoczynać się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan kolędy jest następujący:

Wtorek 27.12.2016 WICHRÓW Od p. Wiesława Rostkowskiego do p. Wiesława Suszyńskiego
Środa 28.12.2016 WICHRÓW Od p. Łukasza Grycaj do p. Janusza Steca
Czwartek 29.12.2016 WICHRÓW Od p. Wiesławy Wilgusz do p. Stanisława Wilgusz
Piątek 30.12.2016 WICHRÓW Od p. Tadeusza Pielichowskiego do p. Stanisława Sochy

1. Bardzo serdecznie w imieniu swoim i całej naszej wspólnoty parafialnej chciałbym podziękować za przygotowanie dekoracji świątecznych w naszej świątyni, za przygotowanie bukietów i ubranie choinek oraz za ustawienie szopki. Dziękuję również za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość Bożego Narodzenia.
  2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Nowe Życie oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o człowieku, który odwiedził wszystkie miejsca, gdzie znajdują się materialne ślady Boga, o zupełnie nieznanym w Polsce pisarzu, którego chętnie cytuje papież Franciszek oraz o oficerze, który uratował 75 ton polskiego złota. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o akcjach prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej na rzecz najuboższych, o zaproszeniu na jedyny w swoim rodzaju sylwester na szczycie góry Ślęża oraz o przygotowaniach do obchodów tegorocznego Objawienia Pańskiego, czyli o orszaku Trzech Króli.
  3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Krystyna Błądek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  4. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały ten świąteczny czas, na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.