Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2019 r.

25 grudnia 2019, godz.0658
  1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te Święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i wspomnienie liturgiczne Św. Szczepana. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu oraz na Papieski Wydział Teologiczny. Za wszelki ofiary te modlitewne i materialne składam serdeczne Bóg zapłać. W tym dniu również będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia owsa.
  3. W czwartek wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy Świętej o godz. 8.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wina i podania go wiernym.
  4. W sobotę Święto Świętych Młodzianków, a w przyszłą Niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach Świętych będziemy obejmować modlitwą szczególnie rodziny i małżeństwa z naszej parafii.
  5. Przez cały miesiąc styczeń, Msze Święte w tygodniu będą sprawowane o godz. 8.00 rano.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  7. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane tradycyjnie Kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Kolęda w tygodniu będzie rozpoczynać się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan Kolędy jest następujący:

27. 12. 2019

od godz. 16.00

Od p. Rafała Janiec do p. Marka Krycińskiego

28. 12. 2019

od godz. 10.00

Od p. Janusza Kuneckiego do p. Tomasza Piwowara

30. 12. 2019

od godz. 16.00

Od p. Marcina Martka do p. Dariusza Miśkiewicza

8. Sołtys Kostomłotów wraz z Radą Sołecką zapraszają na tegoroczne Wigilijne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 05.01.2020 r. o godz. 15.00. Spotkanie będzie miało miejsce w Sali ZGK. Zapisy w sklepie spożywczym u p. Lucyny Partyki. Koszt tego spotkania to 50 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

9. W dniu 27 grudnia (piątek w oktawie Bożego Narodzenia) ks. Abp. Józef Kupny udziela wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym w tym czasie na jej terytorium dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

10. Bardzo serdecznie w imieniu swoim i całej naszej wspólnoty parafialnej chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza świątynia wygląda tak pięknie w te święta. Dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznych w naszej świątyni, za ubranie choinek oraz za ustawienie szopki. Niech dobry Bóg pobłogosławi wszystkich, którzy poświęcili swój czas i talenty na to, aby atmosfera i wygląd naszej świątyni były tak doniosłe. Bóg Zapłać.

11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.