Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2020 r.

24 grudnia 2020, godz.2000
  1. Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecko. Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzę, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
  2. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość w tym trudnym czasie który przeżywamy w naszym kraju i na całym świecie.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i wspomnienie liturgiczne Św. Szczepana. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), godz. 12.00, godz. 17.00. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu oraz na Papieski Wydział Teologiczny. Za wszelki ofiary te modlitewne i materialne składam serdeczne Bóg zapłać. W tym dniu również będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia owsa.
  4. W najbliższą Niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas różnego rodzaju kryzysów.
  5. Przez cały miesiąc styczeń, Msze Święte w tygodniu będą sprawowane o godz. 8.00 rano.
  6. Bardzo serdecznie w imieniu swoim i całej naszej wspólnoty parafialnej chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza świątynia wygląda tak pięknie w te święta. Dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznych w naszej świątyni, za ubranie choinek oraz za ustawienie szopki. Niech dobry Bóg pobłogosławi wszystkich, którzy poświęcili swój czas i talenty na to, aby atmosfera i wygląd naszej świątyni były radością nas wszystkich. Bóg Zapłać.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tych dniach obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.