Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2021 r.

25 grudnia 2021, godz.0605
  1. Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela Wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.
  2. Dzisiejszą Uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 9 stycznia – tj. do Święta Chrztu Pańskiego.
  3. Jutro, w Niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszam wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Również jutro tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po Mszach Świętych będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz na Metropolitalne Seminarium Duchowne we Wrocławiu.
  4. W tym najbliższym czasie rozpoczęlibyśmy tradycyjną kolędę w naszej parafii, ale tak jak już wspomniałem w tym roku z racji pandemii koronawirusa kolędy nie będzie. Zapraszam natomiast do uczestnictwa w Mszach Świętych kolędowych przedstawicieli rodzin z poszczególnych miejscowości i ulic wchodzących w skład naszej Parafii. W tym tygodniu Msze Święte kolędowe będą miały miejsce w Kościele filialnym w Wichrowie o 17.00. W poniedziałek zapraszam przedstawicieli rodzin zamieszkałych od nr 1 b do 13, we wtorek od nr 14 do 17 b, w środę od nr 18 do 31 a. Natomiast w czwartek będziemy się modlić w kościele w Kostomłotach o godz. 17.00 za mieszkańców Jenkowic.
  5. W sobotę, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (jest to Święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  6. Trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa maseczką oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.