Uroczystość Bożego Narodzenia 25. 12. 2022 r.

25 grudnia 2022, godz.1418
  1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.
  2. W te świąteczne dni zapraszam wszystkich na Msze Święte do naszej parafialnej świątyni, do licznego udziału w świątecznej Eucharystii. Tu ma miejsce najpełniejsze spotkanie wierzącego chrześcijanina z Bogiem-Człowiekiem. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna.
  3. Msze Święte zarówno w Boże Narodzenie jak i w Drugi Dzień Świąt będą sprawowane w następującym porządku: godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), godz. 12.00.
  4. W przyszłą Niedzielę wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Zarazem dzień 1 stycznia to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój – pokój tak bardzo upragniony w naszych niespokojnych czasach.
  5. W najbliższym a więc już we wtorek w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Kolęda w tygodniu będzie rozpoczynać się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan Kolędy jest następujący:

27. 12. 2022
Od p. Wiesława Rostkowskiego do p. Wiesława Suszyńskiego
28. 12. 2022
Od p. Łukasza Grycaj do p. Janusza Steca
29. 12. 2022
Od p. Wiesławy Wiglusz do p. Stanisława Wiglusza
30. 12. 2022
Od p. Tadeusza Pielichowskiego do p. Stanisława Sochy

1. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy świąteczny nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  2. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.