UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO 08. 01. 2023 R.

7 stycznia 2023, godz.2117
  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym Sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością.
  3. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, przede wszystkim z błogosławieństwem Bożym. Kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan kolędy jest następujący:

09. 01. 2023
ul. Ogrodowa od nr 1 do końca, ul. Średzka od nr 14 do nr 18 a
10. 01. 2023
ul. Średzka od nr 18 c do nr 25 włącznie
11. 01. 2023
ul. Średzka od nr 13 do nr 2
12. 01. 2023
ul. 1 Maja od nr 26 do nr 14
13. 01. 2023
ul. 1 Maja od nr 13 do nr 1
14. 01. 2023
od godz. 10.00
ul. Ślężna od nr 3, ul. Sportowa od nr 2, ul. Jaśminowa, ul. Klonowa od nr 20, ul. Akacjowa od nr końcowych do nr 1, ul. Na Zaciszu

1. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę, a na stoliku wyłożony jest najnowszy styczniowy nr Nowego Życia, zapraszam do czytania prasy katolickiej.
  2. Na zakończenie składam wszystkim parafianom, wszystkim miłym Gościom Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, oraz ludzkiej dobroci i życzliwości.