UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 21. 11. 2021 r.

20 listopada 2021, godz.2152
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Cecylii, Środa: Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
  3. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam zatem do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2022 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  4. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  5. W okresie Adwentu tradycyjnie będziemy sprawować Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych, młodzież i dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Oczywiście tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami, tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane przez cały okres Adwentu o 7.00 rano (nie będzie Mszy Św. popołudniowych).
  6. Również za tydzień po każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, trafia on do naszych rodzinnych domów. Z racji trwającej pandemii koronawirusa w tym roku w naszej parafii zarówno opłatki jak i świece Caritas nie będą roznoszone po naszych domach, ale będą dostępne, tak jak w zeszłym roku, w następujących miejscach: 1. W zakrystii po Mszach Świętych w Niedzielę oraz w tygodniu, 2. Sklep spożywczy u p. Małgorzaty Drozdek, 3. Cukiernia u p. Barbary Ksiądzyny, 4. Piekarnia u p. Beaty Boczar. Informuję także, że nikt z upoważnienia parafii nie rozprowadza świec oraz opłatków po naszych domach. Cena świec Caritas: małe 7 zł., duże 16 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarą przeznaczoną na bieżące potrzeby naszego kościoła.
  7. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.