Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020 r.

21 listopada 2020, godz.2208
  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę Uroczystość w ostatnią Niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Już w przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Adwent ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a zarazem jest okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.
  3. W okresie Adwentu tradycyjnie będziemy sprawować Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych, młodzież i dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Oczywiście tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami, tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane przez cały okres Adwentu o godz. 7.00 rano (nie będzie Mszy Św. popołudniowych).
  4. Przyszła Niedziela, to Pierwsza Niedziela tegorocznego Adwentu. Również za tydzień po każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, trafia on do naszych rodzinnych domów. Z racji trwającej pandemii Koronawirusa w tym roku w naszej parafii zarówno opłatki jak i świece Caritas nie będą roznoszone po naszych domach, ale będą dostępne w następujących miejscach: 1. W zakrystii po Mszach Świętych w Niedzielę oraz w tygodniu, 2. Sklep spożywczy u p. Małgorzaty Drozdek, 3. Cukiernia u p. Barbary Ksiądzyny, 4. Piekarnia u p. Beaty Boczar. Informuję także, że nikt z upoważnienia parafii nie rozprowadza świec oraz opłatków po naszych domach. Cena świec Caritas: małe 6 zł., duże 15 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarą przeznaczoną na bieżące potrzeby naszego kościoła.
  5. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam zatem do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2021 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  6. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  7. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami na Mszy Świętej wewnątrz naszej świątyni obecnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane. Wolne miejsca oznaczone są kartkami umieszczonymi na ławkach i te miejsca proszę zajmować.
  8. Na balaskach w koszyku jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Bober, zam. Cesarzowice i Angelika Błądek, zam. Kostomłoty – zapowiedz trzecia.
  10. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Andrzej Wąs, + Alina Zielińska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  11. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.