UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 24.11.2019 r.

23 listopada 2019, godz.1834
  1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to zarazem ostania Niedziela Roku Liturgicznego. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Sobota: Św. Andrzeja Apostoła – Święto.
  3. Już w przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Adwent ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a zarazem jest okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.
  4. W okresie Adwentu tradycyjnie będziemy sprawować Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych jak i młodzież oraz przede wszystkim dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Oczywiście tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami, tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane przez cały okres Adwentu o godz. 7.00 rano (nie będzie Mszy Św. popołudniowych). Bardzo proszę, aby dzieci, które będą uczęszczały na tegoroczne roraty, codziennie przygotowywały serduszka, na których będą wypisywać dobre uczynki, które udało im się zrobić w ciągu dnia. Wśród dzieci codziennie będą losowane osoby, które będą musiały zatroszczyć się o nasze 3 figurki.
  5. Przyszła Niedziela, to Pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych na Mszy Św. o godz. 12.00. Również za tydzień po każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, trafia on do naszych rodzinnych domów. Nie wypada zaopatrywać się w opłatki w sklepach przy okazji np. zakupów w hipermarketach itp. Informuję także, że nikt poza osobami, które znacie i które co roku troszczą się, aby te opłatki dotarły do naszych domów, z upoważnienia parafii nie rozprowadza opłatków po naszych domach. Również od przyszłej Niedzieli będą do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku przygotowała Caritas Polska. Cena tych świec to: małe 6 zł., duże 14 zł.
  6. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam zatem do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2020 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  9. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.