UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2017 r.

25 listopada 2017, godz.2139
  1. Dziś przeżywamy doroczną Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: św. Andrzeja Apostoła
  3. Już w przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Adwent ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a zarazem jest okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.
  4. W okresie Adwentu będziemy tradycyjnie sprawować Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych jak i przede wszystkim dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Oczywiście tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami, tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane przez cały okres Adwentu o godz. 7.00 rano. Bardzo proszę aby dzieci, które będą uczęszczały na tegoroczne roraty, codziennie przygotowywały serduszka, na których będą wypisywać dobre uczynki, które udało im się zrobić w ciągu dnia. Wśród dzieci codziennie będą losowane osoby, które będą musiały zatroszczyć się o nasze 3 figurki.
  5. W tym tyg. przypada Pierwszy Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w piątek od godz. 16.00 do 17.00, a po niej Msza Święta o godz. 17.00 wraz z Litanią do Serca Pana Jezusa. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota miesiąca. Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później tradycyjnie odwiedziny chorych. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W przyszłą Niedzielę (Pierwszą Niedzielę Adwentu), po każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, zabieramy go do naszych rodzinnych domów. Nie wypada zaopatrywać się w opłatki w sklepach przy okazji np. zakupów w hipermarketach itp. Informuję także, że nikt poza osobami, które znacie i które co roku troszczą się, aby te opłatki dotarły do naszych domów, z upoważnienia parafii nie rozprowadza opłatków po naszych domach. Również od przyszłej Niedzieli będą do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku organizuje Caritas Polska. Cena tych świec to: małe 6 zł., duże 14 zł.
  7. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2018 rok.
  8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  9. W zakrystii jest do kupienia kalendarz ścienny na 2018 rok, który został wydany przez naszą Archidiecezję Wrocławską. Cena tego kalendarza to 10 zł. Serdecznie zachęcam do zakupu tego wydania.
  10. U ministrantów przed wejściem do Kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny, o Birmie i Bangladeszu, dwóch mało znanych krajach, które od poniedziałku będzie odwiedzać papież Franciszek oraz dlaczego w czasie Mszy św. nie należy robić zdjęć? Natomiast na stoliku wyłożony jest listopadowy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  11. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.