UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26. 11. 2023 R.

25 listopada 2023, godz.2128
  1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatni akord Roku Liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół Uroczystość tę obchodzi w ostatnią Niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą Niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam Rok Liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebrację? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na budowę kościołów w naszej Archidiecezji.
  2. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był On pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza Niedziela miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy miłosiernej miłości płynącej z przebitego Serca Jezusowego, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16.00 do godz. 17.00. W tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a później Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  4. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Św. w Zabłociu o godz.  9.00, a później odwiedziny chorych w ich domach.
  5. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz.  12.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2024 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas uroczystościami lub rocznicami.
  7. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą Niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszenia.
  8. W okresie Adwentu tradycyjnie będziemy sprawować Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych, młodzież i dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Tradycyjnie na Roraty przychodzimy z lampionami tak, aby w procesji roratniej oświetlały nam drogę do Pana Jezusa. Msze Święte Roratnie będą sprawowane przez cały okres Adwentu o godz.  7.00 rano (nie będzie Mszy Św. popołudniowych).
  9. Również za tydzień po każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że poświęcony opłatek jest znakiem jedności naszej wiary i dlatego stąd, od ołtarza, trafia on do naszych rodzinnych domów. Informuję, że z mojego upoważnienia i na moją prośbę rozprowadzane będą opłatki w Wichrowie, Zabłociu i Jenkowicach. Natomiast w Kostomłotach opłatki będzie można zaopatrzyć się w zakrystii kościoła po Mszach Świętych w Niedzielę i tygodniu oraz w piekarni u p. Beaty Boczar i sklepie ogólnospożywczym u p. Józefa Boczara. Będą też dostępne świece Caritas Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Cena świec Caritas: małe 10 zł., duże 20 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na zobowiązania finansowe dotyczące naszego remontu kościoła parafialnego.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.