UROCZYŚTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 26.08.2018 r.

25 sierpnia 2018, godz.1800
  1. Przeżywamy dziś doroczną Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  2. To już ostanie dni wakacji, urlopów, odpoczynku. Postarajmy się przeżyć ten czas z Bogiem w sercu i z dziękczynieniem za tegoroczne wakacje.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Moniki, Wtorek: Św. Augustyna, Środa: Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, Sobota: Bł. Bronisławy
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz.: 16.00 do godz.: 17.00.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca, a więc Msza Św. w Zabłociu o godz.: 7.30, a potem tradycyjnie odwiedziny chorych.
  6. Również w sobotę wypada 1 września, a więc kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w int. naszej Ojczyzny oraz w intencji biskupów, kapłanów, sióstr i braci zakonnych, a także wszystkich wiernych, którzy ponieśli śmierć w czasie II wojny światowej.
  7. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych. Również od przyszłej niedzieli, po wakacyjnej przerwie, przywracamy sprawowanie Mszy Świętej o godz. 17.00.
  8. Serdecznie zapraszam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania w tygodniu ze Spowiedzi Świętej przed rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego będzie miała miejsce 3 września, tj. poniedziałek, o godz. 8.15.
  9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  11. W miesiącu sierpniu w naszej wspólnocie gościliśmy Ks. Jana Kroczaka, który posługiwał w naszej wspólnocie w ramach czasu wakacyjnego. W imieniu swoim i wszystkich parafian bardzo serdecznie dziękuję za tą pomoc i za obecność pośród nas – Bóg Zapłać.
  12. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.