UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 07.06.2020 r.

6 czerwca 2020, godz.2240
  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Jadwigi Królowej, Sobota: Św. Antoniego z Padwy.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony w sposób szczególny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Centralna Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.00, po której przejdziemy procesją wokół naszego kościoła bez budowania tradycyjnych 4 ołtarzy. Również w Wichrowie po Mszy Świętej o godz. 10.00 przejdziemy w procesji wokół naszego kościoła filialnego. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00.
  5. Na naszą procesję Eucharystyczną bardzo serdecznie zapraszam dziewczynki chcące sypać kwiatki podczas procesji. Proszę również o przygotowanie i podjęcie w czasie procesji baldachimu i chorągwi.
  6. W sobotę wypada 13 czerwca, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską wokół naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz podanie intencji tej Mszy Świętej Różę Różańcową p. Jadwigi Stadnik. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  7. Sprawy gospodarcze: w minionym czasie zostały odrestaurowane meble w zakrystii, wykonany został nowy krzyż misyjny przy naszym kościele oraz nowe ławki przed wejściem do świątyni, został też wykonany nowy kamienny krzyż przy rozwidleniu ul. Wrocławskiej i ul. Ślężnej oraz nowy krzyż przy ul. Średzkiej. W tym miejscu bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim pomysłodawcom, sponsorom i ofiarodawcom tych inwestycji. Wszystkie te prace zostały pokryte z ofiar tych osób. Trwają prace remontowe przy kaplicy w Zabłociu polegające na wymianie drzwi głównych do kaplicy oraz prace polegające na wyczyszczeniu elewacji tej kaplicy. Gdyby ktoś jeszcze chciał wesprzeć to dzieło (szczególnie mieszkańcy Zabłocia), to bardzo proszę o kontakt osobisty ze mną albo z p. Józefą Kuriatą.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Franciszek Maziarz. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….
  9. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego oraz czerwcowy nr Nowego Życia.
  10. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.