UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 11. 06. 2017 r.

10 czerwca 2017, godz.1550

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Antoniego z Padwy, Środa: bł. Michała Kozala, Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Sobota: Św. Brata Alberta Chmielowskiego.
3. W najbliższy wtorek wypada 13 czerwca, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej przez Różę Różańcową p. Henryka Ciołka. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy wraz z ochraniaczem to 4 zł.
4. Z okazji przypadającej w najbliższy czwartek Uroczystości Bożego Ciała bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy na trasie naszej procesji przez poszczególne miejscowości. I tak: Ołtarz 1 – mieszkańcy Kostomłotów zam. w Rynku, Ołtarz 2 – mieszkańcy Wichrowa, Ołtarz 3 – mieszkańcy Zabłota, Ołtarz 4 – mieszkańcy Jenkowic. Msze Święte będą w tym dniu sprawowane o godz. 800 oraz o godz. 10.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszymy na Precesję Eucharystyczną. Bardzo proszę o przygotowanie sztandarów i baldachimu, które będą nam towarzyszyć podczas naszej Procesji. Od piątku po Bożym Ciele zapraszam również do uczestniczenia w Oktawie tej Uroczystości połączonej z codzienną procesją Eucharystyczną wokół naszego kościoła, która będzie miała miejsce codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
5. Na naszą Procesje Eucharystyczną bardzo serdecznie zapraszam dzieci I Komunijne i dzieci Rocznicowe w strojach komunijnych. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek I Komunijnych, dziewczynek Rocznicowych oraz dziewczynek młodszych w poniedziałek 12 czerwca
o godz. 18.30 przed kościołem parafialnym.
6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w sobotę.
7. Trwamy w miesiącu czerwcu. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
8. W miniony piątek miało miejsce ostatnie spotkanie uczestników kursu komputerowego organizowanego przy współpracy naszej parafii. Spotkanie to zakończyło się egzaminem sprawdzającym nabyte umiejętności uczestników kursu. Z dumą mogę przekazać informacje, że wszyscy uczestnicy pozytywnie zaliczyli egzamin i tym samym uzyskali certyfikat kończący kurs. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje w ich codziennym życiu i pracy.
9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożony jest czerwcowy nr Nowego Życia, który prawie w całości poświęcony jest ziemi danej człowiekowi przez Boga. U ministrantów natomiast jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: dlaczego św. Józef powinien być patronem XXI wieku, o tym, że w jedności siła, czyli o mocy Żywego Różańca, oraz o nadużywaniu alkoholu i sposobach walki z uzależnieniem. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o radykalizmie wiary, który czasem musi boleć, o przygotowywanej wystawie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, na której będą prezentowane dzieła sztuki ze skarbca katedralnego, oraz o przygotowaniach do tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.
10. Chciałbym poinformować, że został przygotowany projekt na przeprowadzenie kompleksowej renowacji krzyża, który znajduje się na terenie przykościelnym, tym samym udało nam się pozyskać dotację od naszej Gminy w wysokości 10 tys. zł. na przeprowadzenie tych prac. Całość inwestycji to kwota 25 tys. zł. Zwracam się więc z ogromną prośbą do wszystkich parafian, gdyby ktoś chciał zostać jednym z fundatorów tego projektu, to bardzo proszę o osobisty kontakt ze mną. Prace konserwatorskie ruszą najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu i zakończą się w okresie wakacyjnym, tak abyśmy mogli wraz z Ks. Biskupem uroczyście poświęcić odrestaurowany krzyż na naszym wrześniowym odpuście parafialnym, który będzie połączony z wizytacją kanoniczną odbywającą się co 5 lat w każdej z parafii naszej archidiecezji. Jednocześnie chciałbym podziękować tym, którzy już złożyli swoją ofiarę na renowację krzyża – Bóg Zapłać.
11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Liberek zam. Środa Śląska i Magdalena Dziuba zam. Kostomłoty – zapowiedź trzecia.
12. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
13. Ogłoszenie dotyczące naszego cmentarza parafialnego w Kostomłotach. Bardzo proszę, aby nie wyrzucać śmieci (pozostałości starych pomników, wieńców, itp.) w tym miejscu, gdzie jeszcze do niedawna stał betonowy śmietnik. Niestety zdarza się też, że śmieci są wyrzucane lub pozostawiane koło ogrodzenia okalającego nasz cmentarz. Proszę mieć świadomość, że to wszystko i tak trzeba będzie wcześniej czy później usunąć i to za nasze parafialne pieniądze. Zwracam się więc do tych osób, które zapewne nieświadomie lub bez złych intencji to zrobiły, aby posprzątały po sobie te śmieci. Bardzo proszę i uczulam, abyśmy sami zwracali uwagę na to, jak i gdzie wyrzucamy nasze śmieci z cmentarza albo jak to robią nasi sąsiedzi lub znajomi. Jest to w szeroko pojętnym naszym dobrym i kulturalnym interesie.
14. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.