Uroczystość Najświętszej Trójcy 16.06.2019 r.

15 czerwca 2019, godz.2241
  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Brata Alberta Chmielowskiego, Wtorek: św. Barnaby Apostoła, Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
  3. W najbliższą środę będzie miało miejsce zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam więc w imieniu Dyrekcji naszych szkół oraz swoim na Mszę Świętą z okazji zakończania Roku Szkolnego. Msza Święta zostanie odprawiona w środę o godz. 10.30.
  4. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. godz. 11.00, po której wyruszy procesja. Bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy na trasie naszej procesji przez poszczególne miejscowości. I tak: Ołtarz 1 – mieszkańcy Kostomłotów zam. przy ul. Polnej, Ołtarz 2 – mieszkańcy Wichrowa, Ołtarz 3 – mieszkańcy Zabłota, Ołtarz 4 – mieszkańcy Jenkowic. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 9.30 w Wichrowie oraz o godz. 11.00.
  5. Na naszą Procesje Eucharystyczną bardzo serdecznie zapraszam dzieci Rocznicowe w strojach komunijnych oraz dziewczynki chcące sypać kwiatki podczas procesji. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek w środę, tj. 19 czerwca, po wieczornej Mszy Świętej około godz. 18.30 przed kościołem parafialnym.
  6. Trwamy w miesiącu czerwcu poświęconym Sercu Pana Jezusa. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Rafał Gołdyn, zam. Kostomłoty i Oliwia Staszewska, zam. Ostrowiec Świętokrzyski – zapowiedź trzecia.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. W którym przeczytamy m.in.: o ciemnej stronie Internetu, ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie, o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami, oraz opowieść o Leonii Matrin – czyli siostrze św. Teresy z Lisieux.
  10. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.