Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021 r.

29 maja 2021, godz.2236
  1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
  2. Jutro po Mszy Św. wieczornej zapraszam na ostatnie już nabożeństwo majowe w tym roku.
  3. W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Centralna Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.00, po której wyruszy procesja. Bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy na trasie naszej procesji przez poszczególne miejscowości. I tak: Ołtarz 1 – mieszkańcy Kostomłot zam. przy ul. Średzkiej, Ołtarz 2 – mieszkańcy Wichrowa, Ołtarz 3 – mieszkańcy Zabłota, Ołtarz 4 – mieszkańcy Jenkowic. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) oraz o godz. 12.00. Na naszą Procesje Eucharystyczną bardzo serdecznie zapraszam dzieci, a szczególnie dziewczynki, chcące sypać kwiatki podczas procesji. Spotkanie dla osób odpowiedzialnych za poszczególne ołtarze na naszej precesji, jutro tj. poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej.
  4. W tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie w najbliższy piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00 w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a później Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  6. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie przedstawicieli Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W związku ze zgłoszeniami kradzieży na naszym cmentarzu parafialnym w Kostomłotach bardzo proszę o zawracanie szczególnej uwagi na osoby obce, które tam przebywają w ciągu dnia.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kamil Lach, zam. Lasek i Jolanta Chytla, zam. Kostomłoty – zapowiedź druga.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Jan Kalita. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.