UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 06.01.2019 r.

5 stycznia 2019, godz.2205
  1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela.
  2. Chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W zmiennych kolejach naszego życia, wspominamy wciąż na nowo i przeżywamy tajemnice naszego zbawienia. Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które w tym roku swój szczyt osiągnie w Niedzielę Wielkanocną – 21 kwietnia. W każdą niedzielę, która jest cotygodniowym przeżywaniem Wielkanocy, Kościół uobecnia wielkie to wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Z wydarzenia Wielkanocy biorą początek wszystkie dni świąteczne: Środa Popielcowa, a więc początek Wielkiego Postu, przypada w tym roku 6 marca; Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca; Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca; Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – 20 czerwca. Pierwsza Niedziela Adwentu – 1 grudnia. Równocześnie w Święta Matki Bożej, Apostołów, Świętych i we wspomnienie wiernych zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Zmartwychwstanie swojego Pana. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała i cześć.
  3. Dziś po każdej Mszy Świętej święcimy kredę i kadzidło. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Dzięki tym ofiarom, możliwe jest przygotowanie do przyszłych zadań ewangelizacyjnych misjonarzy i misjonarek w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  5. W najbliższą Niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego.
  6. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną Kolędę. Przypominam, że kolęda w tygodniu rozpoczynać się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan Kolędy jest następujący:

Poniedziałek 07.01.2019 ZABŁOTO Od p. Marcina Martka do p. Dariusza Miśkiewicza
Wtorek 08.01.2019 KOSTOMŁOTY ul. Ogrodowa od nr 1 do końca ul. Średzka od nr 14 do nr 18 a
Środa 09.01.2019 KOSTOMŁOTY ul. Średzka od nr 18 c do nr 25 włącznie
Czwartek 10.01.2019 KOSTOMŁOTY ul. Średzka od nr 13 do nr 2
Piątek 11.01.2019 KOSTOMŁOTY ul. 1 Maja od nr 26 do nr 14
Sobota 12.01.2019 KOSTOMŁOTY od godz. 10.00 ul. Wrocławska od nr 1 do 20 (cała)

7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.