UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – NOWY ROK 01. 01. 2017

1 stycznia 2017, godz.1428
  1. Dziś przeżywamy doroczną Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to zarazem Dzień Pokoju. Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku chciałbym złożyć wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej najserdeczniejsze życzenia. W roku Setnej Rocznicy Objawień Fatimskich przyjmijcie gorące życzenia, aby ten czas był dla nas wszystkich pełen Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn do naszych domów, do naszych rodzin i do naszych serc. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania, na całą naszą nieraz trudną codzienność oraz na ten Nowy rozpoczynający się 2017 Rok.
  2. Dzisiejsza Niedziela to I Niedziela Miesiąca, a więc po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek – św. Bazylego, Wtorek – Najświętszego Imienia Jezus, Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego, a przyszła Niedziela to Uroczystość Chrztu Pańskiego.
  4. Informuję, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte powszednie będą sprawowane o godz. 8.00 rano.
  5. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Objawiania Pańskiego w tradycji nazywane Uroczystością Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w/g niedzielnego porządku, a więc o godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00 i o godz. 17.00. Po każdej z Mszy Świętych będzie obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła.
  6. Kancelaria Parafialna w miesiącu styczniu będzie czynna tylko w soboty od 9.00 do 10.00.
  7. W tym tyg. przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W sobotę Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30.
  8. W najbliższy Piątek (Trzech Króli) w imieniu swoim oraz dzieci i nauczycieli naszej Szkoły Podstawowej w Kostomłotach, serdecznie zapraszam na Jasełka Bożonarodzeniowe, które zostaną zaprezentowane nam wszystkich na Mszy Św. o godz. 12.00.
  9. Wychodząc naprzeciw licznym sugestiom parafian, chciałbym poinformować o niektórych zmianach, które zostają wprowadzone wraz z rozpoczynającym się Nowym Rokiem w naszej Parafii. I tak: Chrzty Święte naszym najmłodszym parafianom będą udzielane tylko podczas Mszy Świętych i będzie to zawsze II Niedziela miesiąca o godz. 12.00. Drugą zmianą dotyczącą funkcjonowania naszej parafii jest wprowadzenie dnia gospodarczego dla załatwienia wszelkich spraw dotyczących funkcjonowania naszej parafii i będzie to każdy wtorek. Z tej racji we wtorki bieżącego roku nie będzie w naszym kościele sprawowana Msza Święta. Trzecią zmianą będzie wprowadzenie cotygodniowego nabożeństwa piątkowego połączonego z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i wspólnotowym odmawianiem Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  10. W tygodniu kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie czyli tradycyjną Kolędę. Kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan kolędy jest następujący:

Poniedziałek 02.01.2017 JENKOWICE Od p. Henryka Kopały – do p. Lidii Wanatowicz
Wtorek 03.01.2017 JENKOWICE Od p. Kazimiery Kulby – do p. Bogusława Zuchowskiego
Środa 04.01.2017 ZABŁOTO Od p. Rafała Janiec – do p. Marka Krycińskiego
Czwartek 05.01.2017 ZABŁOTO p. Janusza Kuneckiego – do p. Mariana Styciuka
Piątek  06.01.2017 Uroczystość Trzech Króli
Sobota 07.01.2017 ZABŁOTO od godz. 10.00 Od p. Mariana Orłowskiego – do p. Tomasza Piwowara

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia styczniowy nr Nowego Życia, w którym przeczytamy m.in.: o refleksji na temat problemów współczesnej Europy, o miejscu chrztu Chrystusa i człowieczeństwie Jezusa, o dobrym przeżyciu wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Znajdziemy również artykuł na temat trwałości małżeństwa, wdzięczności i przeżywania przez nas czasu.
  2. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały ten świąteczny czas, na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.