Uroczystość Trójcy Najświętszej 27.05.2018 r.

26 maja 2018, godz.2313
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Urszuli Ledóchowskiej, Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  3. Trwamy w ostatnich dniach miesiąca maja poświęconego szczególnej obecności Maryi w życiu kościoła. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w ostatnich już nabożeństwach majowych w tym roku. Majówki odprawiamy do środy włącznie po Mszy Świętej wieczornej.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek w stałych godzinach urzędowania.
  5. W poniedziałek i w środę na godz. 18.45 zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na próby liturgiczne do naszego kościoła.
  6. Z okazji przypadającej w najbliższy czwartek Uroczystości Bożego Ciała bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy na trasie naszej procesji przez poszczególne miejscowości. I tak: Ołtarz 1 – mieszkańcy Kostomłotów zam. przy ul. Wrocławskiej, Ołtarz 2 – mieszkańcy Wichrowa, Ołtarz 3 – mieszkańcy Zabłota, Ołtarz 4 – mieszkańcy Jenkowic. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 9.30 w Wichrowie oraz o godz. 11.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszymy na Precesję Eucharystyczną. Bardzo proszę o przygotowanie sztandarów i baldachimu, które będą nam towarzyszyć podczas naszej Procesji. Od piątku po Bożym Ciele zapraszam również do uczestniczenia w Oktawie tej Uroczystości połączonej z codzienną procesją Eucharystyczną wokół naszego kościoła, która będzie miała miejsce codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
  7. Na naszą Procesje Eucharystyczną bardzo serdecznie zapraszam dzieci I Komunijne i dzieci Rocznicowe w strojach komunijnych. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek I Komunijnych, dziewczynek Rocznicowych oraz dziewczynek młodszych w środę, tj. 30 maja po Mszy świętej wieczornej około godz. 18.30 przed kościołem parafialnym.
  8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 173.0 – będzie to również Spowiedź Święta dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz świadków i ich rodzin.
  9. W najbliższą sobotę Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a potem tradycyjne odwiedziny chorych.
  10. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Za tydzień w Niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy Św. o godz. 17.00 będziemy przeżywać Uroczystość Bierzmowania. Polecajmy więc w naszych modlitwach kandydatów do tego Sakramentu i ich rodziny.
  12. W tym tygodniu dobiegły końca prace kamieniarskie polegające na wymianie fragmentu kostki przed naszym kościołem. W tym miejscu bardzo dziękuję firmie p. Mariusza Grada za wykonaną pracę. Trwają natomiast w dalszym ciągu prace malarskie przy elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Dziękuję tym wszystkim, którzy pracowali i pracują przy realizacji tych projektów, oraz przy tej okazji bardzo dziękuję wszystkim parafianom i dobrodziejom naszego kościoła za składane ofiary na rzecz naszego funduszu remontowo – budowlanego. Bez tych ofiar nie mogłyby być zrealizowane właśnie tego rodzaju inwestycje.
  13. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę oraz za złożone przy tej okazji ofiary na kwiaty do naszej świątyni.
  14. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  15. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.