UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAŚWIĘTSZEJ 04. 06. 2023 r.

3 czerwca 2023, godz.2210
  1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Dzisiaj przypada również 16 Święto Dziękczynienia, przeżywane w tym roku pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. Po Mszach Świętych prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.
  3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Centralna Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.00, po której wyruszy procesja. Bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy na trasie naszej procesji przez poszczególne miejscowości. I tak: Ołtarz 1 – mieszkańcy Kostomłot zam. przy ul. Krótkiej i ul. Wąskiej, Ołtarz 2 – mieszkańcy Wichrowa, Ołtarz 3 – mieszkańcy Zabłota, Ołtarz 4 – mieszkańcy Jenkowic. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) oraz o godz. 12.00. Na naszą Procesję Eucharystyczną bardzo serdecznie zapraszam dzieci I Komunijne oraz Rocznicowe w strojach komunijnych, a szczególnie dziewczynki, chcące sypać kwiatki podczas procesji. Spotkanie dla osób odpowiedzialnych za poszczególne ołtarze na naszej precesji w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.
  4. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Mudry, zam. Wilków Średzki i Kamila Popielarz, zam. Kostomłoty – zapowiedź pierwsza ; Przemysław Motyl, zam. Zabłoto i Ewa Pałka, zam. Kobylniki – zapowiedź druga ; Marcin Sawicz, zam. Ligota Prószkowska i Dominika Suszyńska, zam. Wichrów – zapowiedź druga ; Bartosz Zelny, zam. Kostomłoty i Martyna Gąsiewska, zam. Lublin – zapowiedź druga ; Tomasz Korczala, zam. Wrocław i Aleksandra Kaczmarczyk, zam. Wichrów – zapowiedź trzecia.
  6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.