UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 13.05.2018 r.

12 maja 2018, godz.2258
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii jest to szczególny dzień radości z faktu dzisiejszej Uroczystości I Komunii Świętej. Dziękujemy dobremu Bogu za dar Eucharystii i za to, że w dniu dzisiejszym pozwolił trzydziestu dzieciom w pełny sposób uczestniczyć we Mszy Świętej.
  2. Przy tej okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, bez których ta dzisiejsza Uroczystość nie miałaby tak pięknej oprawy, a więc: dziękuję p. katechetce Iwonie Bekieszczuk za całoroczne przygotowanie dzieci do dzisiejszej Uroczystości. Dziękują komitetowi rodzicielskiemu: za współpracę w tym czasie. Dziękuję p. Martynie i p. Adamowi za oprawę muzyczną, dziękuję p. Grażynie Błądek za przygotowanie dekoracji i kwiatów w naszym kościele. Dziękuje bardzo wszystkim rodzicom dzieci I Komunijnych za zaangażowanie w dzisiejszą Uroczystość, za złożony dar ołtarza, a jest nim zakup nowej wykładziny w prezbiterium, dziękuję wreszcie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszego dnia. Bóg zapłać!
  3. W tym tygodniu wraz z dziećmi I Komunijnymi będziemy przeżywać tzw. Biały Tydzień. Zapraszam więc do udziału w Mszach Świętych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Macieja Apostoła, Środa: Św. Andrzeja Boboli.
  5. Trwamy w miesiącu maju poświęconym szczególnej obecności Maryi w życiu kościoła. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majówki w tygodniu odprawiamy codziennie po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej będzie miała miejsce w przyszłą niedziele tj. 20 maja na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek oraz w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  8. W poniedziałek, środę i piątek na godz. 18.45 zapraszam dzieci rocznicowe na próbę liturgiczną do naszego kościoła.
  9. Sakrament Spowiedzi Świętej dla dzieci rocznicowych oraz ich rodziców w piątek od godz. 16.30 do godz. 17.30.
  10. Dziś wypada 13 maja, a więc pierwsze w tym roku nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 17.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku jest wyłożony najnowszy majowy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  12. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam rodziców dzieci rocznicowych do posprzątania i przygotowania naszej świątyni na Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.
  13. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.