Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021 r.

15 maja 2021, godz.1721
    1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać naszą codzienność.
    2. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży maturalnej.
    3. Zapraszam na nabożeństwa majowe. Majówki w tygodniu odprawiamy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę majówka o godz. 16.30.
    4. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tradycji ludowej tzw. „Zielone Świątki”.
    5. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
    6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.