Uroczystość Wniebowzięcia N.M. Panny 15.08.2021 r.

14 sierpnia 2021, godz.1319
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przez dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w Sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
  2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Jacka, Piątek: Św. BernardaSobota: Św. Piusa X.
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Drozdek zam. Kostomłoty i Sylwia Kmiecik zam. Strzelin – zapowiedź trzecia.
  5. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień i na czas wakacji oraz urlopów. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.