Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020 r.

31 października 2020, godz.2144
  1. W dzisiejszą Niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
  3. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 17.00 w Kostomłotach i o godz. 18.00 w Wichrowie.
  4. Naszą pamięć o naszych bliskich zmarłych oraz serdeczność wobec nich i wdzięczność za dobro, którego doświadczyliśmy dzięki nim możemy okazać modląc się za nich. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, na których możemy wypisać imiona i nazwiska tych naszych bliskich, których chcemy powierzyć pamięci Kościoła. Nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele parafialnym zaczniemy odprawiać od jutra, tj. od 2 listopada o godz. 16.30, w Wichrowie jutro wypominki o godz. 18.00.
  5. Wczoraj skończyliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją obecnością, modlitwą i zaangażowaniem ubogacili ten czas. Moje szczególne podziękowanie składam na ręce naszych Pań katechetek: p. Lilianny Staworowskiej i p. Iwony Bekieszczuk oraz rodziców za przygotowanie młodzieży i dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, które w tygodniu odmawiała wspólnie z nami różaniec święty – Bóg zapłać.
  6. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa. Możemy także przyjmować Komunię Św. na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  7. Zgodnie z decyzją Rządu jesteśmy w CZERWONEJ STREFIE epidemii koronawirusa. W związku z tym na Mszy Świętej wewnątrz naszej świątyni może przebywać maksymalnie 54 osoby. Miejsca, które można zajmować, zostały oznaczone kartkami. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane.
  8. W tym tyg. przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy w tych dniach szczególnie o modlitwie za kapłanów, oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza Święta w piątek sprawowana będzie za naszych drogich zmarłych w ramach Mszy Świętej zbiorowej o godz. 17.00, a wcześniej od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej pierwszopiątkowej od godz. 16.00 do godz. 16.30.
  9. Z racji epidemii koronawirusa Msze Święte sprawowane w Zabłociu zostają zawieszone do odwołania. Również odwiedziny chorych zostają zawieszone do odwołania. Jedynie na wyraźną prośbę rodziny i w przypadku stanu zagrożenia utraty życia po osobistym zgłoszeniu, taka wizyta będzie możliwa.
  10. Przyszła Niedziela to zarazem pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  11. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie w tym trudnym czasie dla nas wszystkich. Bóg Zapłać!
  12. W przyszłą niedzielę przypada XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej, krajowi, który od wielu lat doświadcza ogromnego dramatu. Wojna, zniszczenie, głód, śmierć i prześladowania są codziennym „chlebem” tysięcy chrześcijan w  tym afrykańskim kraju. Po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka do puszek na ten cel. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych prześladowanych braci i sióstr w wierze.
  13. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Garbarczyk, zam. Kobyłka i Adriana Pawłowska, zam. Kostomłoty – zapowiedź pierwsza.
  14. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.