Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019 r.

8 czerwca 2019, godz.2318
  1. Obietnica Zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po Wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: N.M. Panny Matki Kościoła – Święto, Wtorek: św. Barnaby Apostoła, Czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – Święto, Piątek: bł. Michała Kozala – Biskupa i Męczennika
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  4. Dziś wyjątkowo z racji Uroczystości Bierzmowania nabożeństwa czerwcowego nie będzie. Zachęcam do indywidualnej modlitwy Litanią do Serca Pana Jezusa.
  5. W czwartek wypada 13 czerwca, a więc nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną Różę Różańcową p. Józefy Łyszczyk. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  6. Zbliża się powoli Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku wypadnie 20 czerwca. Bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy na trasie naszej procesji przez poszczególne miejscowości. I tak: Ołtarz 1 – mieszkańcy Kostomłotów zam. przy ul. Polnej, Ołtarz 2 – mieszkańcy Wichrowa, Ołtarz 3 – mieszkańcy Zabłota, Ołtarz 4 – mieszkańcy Jenkowic. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 9.30 w Wichrowie oraz o godz. 11.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszymy na Precesję Eucharystyczną. Bardzo proszę o przygotowanie sztandarów i baldachimu, które będą nam towarzyszyć podczas naszej Procesji.
  7. Spotkanie organizacyjne dla osób odpowiedzialnych za poszczególne ołtarze z miejscowości wchodzących w skład naszej parafii odbędzie jutro (poniedziałek) po wieczornej Mszy Świętej, tj. około godz. 18.30 na placu przed kościołem.
  8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  9. W przyszłą niedzielę, tj. 16 czerwca, przypada 6 rocznica ingresu do naszej Archidiecezji J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Polecamy Go szczególnym modlitwom nas wszystkich. W tą Niedzielę będziemy również obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Rafał Gołdyn, zam. Kostomłoty i Oliwia Staszewska, zam. Ostrowiec Świętokrzyski – zapowiedź druga.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
  12. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.