Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

19 maja 2018, godz.1959
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  2. W naszej parafii jest to również dzień radości z faktu Uroczystości Rocznicy I Komunii Świętej. Dziękujemy dobremu Bogu za dar Eucharystii i za to, że pozwala nam posilać się swoim Ciałem i Krwią na drodze do wieczności.
  3. W minioną Niedzielę przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii Świętej. Przy tej okazji chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie w to wydarzenie oraz dziękuję w imieniu rodziców i swoim wszystkim naszym parafianom za wyrozumiałość i zostawienie w tym dniu miejsca w naszym kościele podczas uroczystości komunijnych rodzicom i rodzinie tych dzieci, które przeżywały swoje święto. Bóg zapłać!
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Święto N.M. Panny Matki Kościoła, Czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  5. Trwamy w miesiącu maju poświęconym szczególnej obecności Maryi w życiu kościoła. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majówki w tygodniu odprawiamy codziennie po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek w stałych godzinach urzędowania.
  7. W poniedziałek, środę i piątek na godz. 18.45 zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na próby liturgiczne do naszego kościoła.
  8. W sobotę zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  9. Zbliża się powoli Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę, aby w tym roku ołtarz na Boże Ciało przygotowali mieszkańcy ul. Wrocławskiej. Spotkanie organizacyjne dla osób odpowiedzialnych za poszczególne ołtarze z miejscowości wchodzących w skład naszej parafii odbędzie się środę po wieczornej Mszy Świętej, tj. o godz. 18.30 na placu przed kościołem.
  10. W tym tygodniu kontynuowane są prace malarskie przy elewacji zewnętrznej naszego kościoła, jak również od jutra ruszają prace związane z ułożeniem kostki przed wejściem do naszego kościoła. Pamiętajmy więc w naszych modlitwach o tych, którzy pracują przy tych projektach, jak również bardzo proszę o uwagę i bezpieczne poruszanie się wokół naszego kościoła.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za wczorajsze posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku jest wyłożony najnowszy majowy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  13. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.