Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021 r.

22 maja 2021, godz.2040
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu „O stworzycielu, Duchu, przyjdź” oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
  2. Jutro będziemy obchodzili Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki mamom żyjemy, to One troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z naszymi ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej wieczornej w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie Mamy naszej parafii i prosić, aby w zdrowiu, radości i pokoju serca wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
  4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez Sakrament Święceń.
  5. Zapraszam na nabożeństwa majowe. Majówki w tygodniu odprawiamy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę majówka o godz. 16.30.
  6. Znowu docierają do nas informacje od Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej o próbach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych przez różnego rodzaju oszustów. Średzcy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie ostrożności podczas rozmowy telefonicznej z osobami podającymi się za krewnych, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji i proszą o pilną pomoc finansową. Ostrzeżmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod różnego rodzaju członków rodziny. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili czasem dorobek swojego całego życia.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Kamil Lach, zam. Lasek i Jolanta Chytla, zam. Kostomłoty – zapowiedź pierwsza.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.