UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28. 05. 2023 r.

27 maja 2023, godz.2232
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – czyli Kościele.
  3. W środę, 31 maja, przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia. W środę nasze prośby składamy u stóp Tej, którą nazywamy Matką naszą najlepszą i Pośredniczką u Boga.
  4. W tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy Świętej będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa. Zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest ona bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Miłosierdzie Boże.
  5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  6. Również w najbliższy czwartek będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na wieczorną Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele także z naszej wspólnoty parafialnej; pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Okazja do Spowiedzi Świętej w piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  8. W sobotę Msza Święta w kaplicy w Zabłociu o godz. 9.00, a potem tradycyjnie odwiedziny chorych.
  9. W przyszłą Niedzielę wypada pierwsza Niedziela miesiąca. Zapraszam serdecznie Wspólnotę Żywego Różańca do wspólnej modlitwy na Mszy Świętej o godz. 12.00, a potem zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego Kapłana będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
  11. W przyszłą Niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy będzie to również 16 Święto Dziękczynienia, przeżywane w tym roku pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. Po Mszach Świętych prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Przemysław Motyl, zam. Zabłoto i Ewa Pałka, zam. Kobylniki – zapowiedź pierwsza ; Marcin Sawicz, zam. Ligota Prószkowska i Dominika Suszyńska, zam. Wichrów – zapowiedź pierwsza ; Bartosz Zelny, zam. Kostomłoty i Martyna Gąsiewska, zam. Lublin – zapowiedź pierwsza ; Tomasz Korczala, zam. Wrocław i Aleksandra Kaczmarczyk, zam. Wichrów – zapowiedź druga.
  13. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na ten tydzień.
  14. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.