Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

30 maja 2020, godz.2217
  1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  2. Również jutro, 1 czerwca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na jutrzejszą Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  3. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam zatem bardzo serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  4. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek sobota oraz pierwsza niedziela miesiąca.
  6. Msza Święta w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 będzie sprawowana tradycyjnie w intencji naszych drogich zmarłych w ramach Mszy Świętej zbiorowej. Przed Mszą Świętą okazja do Spowiedzi Świętej od godz. 17.00 do godz. 18.00. W tym czasie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Pierwszy piątek miesiąca jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata.
  7. W sobotę przypada 10 rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem. W tym dniu zostanie również odprawiona Msza Święta w Zabłociu o godz. 7.30, ale jeszcze w miesiącu czerwcu nie będzie odwiedzin chorych.
  8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia oraz pierwsza Niedziela miesiąca. Zapraszam więc Wspólnotę Różańca Świętego na Mszę Świętą o godz. 12.00, a po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Zelatorki oraz zelatorów poszczególnych Róż Różańcowych proszę o przekazanie tej informacji członkom Wspólnoty Różańcowej.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Korgól, zam. Udanin i Wiktoria Stradowska, zam. Wichrów – zapowiedź trzecia.
  10. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.