V Niedziela Wielkanocna 02.05.2021 r.

1 maja 2021, godz.1430
  1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Uroczystość N. M. Panny Królowej Polski, Wtorek: Św. Floriana, Czwartek: Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, Sobota: Św. Stanisława biskupa i męczennika.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc maryjny – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Majówki w tygodniu będziemy odprawiać po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę majówki będą odprawiane o godz. 16.30.
  4. Jutro, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta Uroczystość jednoczyła nas wokół Sanktuarium Jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) oraz o godz. 12.00. W tym dniu przypada również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maj, ważne dla nas święto narodowe. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 17.00 do godz. 18.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest majowoczerwcowy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.