V Niedziela Wielkanocna 15. 05. 2022 r.

14 maja 2022, godz.2120
  1. Dziś 5 Niedziela Wielkanocna. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  2. W naszej parafii jest to szczególny dzień radości z faktu dzisiejszej Uroczystości I Komunii Świętej. Dziękujemy dobremu Bogu za dar Eucharystii i za to, że w dniu dzisiejszym pozwolił dwudziestu sześciu dzieciom w pełny sposób uczestniczyć we Mszy Świętej.
  3. Przy tej okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, bez których ta dzisiejsza Uroczystość nie miałaby tak pięknej oprawy, a więc: dziękuję p. katechetce Lili Staworowskiej za całoroczne przygotowanie dzieci do dzisiejszej Uroczystości. Dziękują komitetowi rodzicielskiemu za współpracę w tym czasie. Dziękuję Martynie, Zosi, p. Adamowi za oprawę muzyczną, dziękuję p. Renacie za przygotowanie dekoracji i kwiatów w naszym kościele. Dziękuje bardzo wszystkim rodzicom dzieci I Komunijnych za zaangażowanie w dzisiejszą Uroczystość, za złożony dar ołtarza, dziękuję wreszcie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszego dnia. Bóg zapłać!
  4. W tym tygodniu wraz z dziećmi I Komunijnymi będziemy przeżywać tzw. Biały Tydzień. Zapraszam więc dzieci do udziału w Mszach Świętych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  5. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  6. We wtorek, 17 maja, godz. 19.00 w sali GOK-u odbędzie się zebranie wiejskie.
  7. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. Zawierzył On całe swoje życie Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
  8. Trwamy w miesiącu maju, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Majówki w tygodniu odprawiamy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę majówki o godz. 16.30.
  9. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej będzie miała miejsce 29 maja na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Adam Krakowiak Wrocław i Ewa Łychońska zam. Zabłoto – zapowiedź trzecia ; Piotr Martka zam. Wichrów i Sara Stawiak zam. Maniów Wielki – zapowiedź pierwsza.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze, życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.