V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.

28 kwietnia 2018, godz.2147
  1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkanocną.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Józefa Rzemieślnika, Czwartek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Piątek: Św. Floriana
  3. We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00, o godz. 10.00 w Wichrowie, i o godz. 18.00.
  4. Również we wtorek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej obecności Maryi w życiu kościoła. Od wtorku serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majówki w tygodniu będziemy odprawiać codziennie po Mszy Św. wieczornej o godz. 180.0, natomiast w Niedzielę majówki będą odprawiane o godz. 16.30.
  5. W najbliższy czwartek 3-go Maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym. Szczególnie serdecznie zapraszam na Mszę Św. o godz. 12.00 , którą będziemy sprawować w intencji naszej Ojczyzny, a która to Msza Święta została zamówiona przez władze naszej Gminy.
  6. Wybiegając już troszeczkę do przodu, informuję, że I Komunia Święta w naszym kościele będzie miała miejsce 13 maja. Zatem już teraz bardzo proszę wziąć to pod uwagę w planowaniu w tym dniu swojej obecności na Mszy Św. Chodzi o to, aby w czasie tej uroczystości zostawić w miarę możliwości miejsce w kościele dla Rodziców, rodziny i bliskich tych dzieci. I Komunia Święta odbędzie się na Mszy Św. o godz. 10.00.
  7. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej będzie miała miejsce 20 maja na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 17.00. W najbliższą sobotę Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a potem tradycyjne odwiedziny chorych.
  9. W piątek serdecznie zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia połączoną z nowenną do Bożego Miłosierdzia.
  10. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  12. W poniedziałek na godz. 18.30 zapraszam dzieci pierwszokomunijne na próbę liturgiczną do naszego kościoła.
  13. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  14. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bardzo serdecznie dziękuję również p. Janowi Popielarzowi za skoszenie trawy na naszym cmentarzu parafialnym w Kostomłotach.
  15. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Czapla, zam. Legnica, ul. Pruszyńskiego i Agnieszka Fiał, zam. Kostomłoty, ul. Polna, oraz Adrian Czado, zam. Wilków Średzki i Patrycja Kalisz, zam. Wichrów, oraz Tomasz Paszek, zam. Racibórz, ul. Drzymały i Renata Łosińska, zam. Zabłoto – zapowiedź druga.
  16. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.