V Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017 r.

1 kwietnia 2017, godz.2257
  1. Przeżywamy dziś V Niedzielę tegorocznego Wielkiego Postu.
  2. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca, a więc nasza wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Również dziś na Mszy Św. o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie książeczek dla dzieci, które przystąpią w tym roku po raz pierwszy do Komunii Świętej. Zapraszam więc bardzo serdecznie na tą Mszę Św. dzieci oraz ich rodziców.
  4. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe odprawiane są w piątki: w Wichrowie o godz. 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 18.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach sprawowane są Msze Święte. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w Niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  6. W tym tygodniu Msze Święte będą sprawowane dopiero od czwartku włącznie.
  7. Próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej w czwartek w naszym kościele parafialnym o godz. 18.30.
  8. W najbliższą sobotę tj. 8 kwietnia o godz. 7.30 Msza Św. w Zabłociu, a później tradycyjne odwiedziny chorych.
  9. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm. Natomiast na Mszy Św. o godz. 12.00 zostanie udzielony Sakrament Chrztu Świętego naszym najmłodszym parafianom.
  10. Bardzo serdecznie zapraszam do skorzystania z bezpłatnego kursu komputerowego. Szczegółowe informacje o tym szkoleniu są umieszczone w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na naszej stronie Internetowej. Zapisy na ten kurs po Mszach Św. w zakrystii. Kurs przypuszczalnie rozpocznie się po Świętach Wielkanocnych.
  11. Przy wyjściu z kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem dekoracji i kwiatów do tegorocznego Bożego Grobu. Polecam tą kwestię trosce i wrażliwości nas wszystkich. A za składane tam ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia kwietniowy nr Nowego Życia. W numerze tym kontynuowana jest tematyka związana z 750-leciem kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej. Przedstawione zostały europejskie powiązania Śląskiej Świętej oraz inspirująca obecność Jej kultu w życiu społecznym i kościelnym. Natomiast u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o tym, że Bóg nie chce cierpienia i nie jest powodem cierpienia, jaka jest prawda o niebezpiecznej grze komputerowej, która powoduje rzekome samobójstwa dzieci. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o uroczystościach związanych z 750-leciem kanonizacji śląskiej księżnej, o tym, że mieszkańcy syryjskiego Aleppo powstają z gruzów oraz o przygotowaniach związanych z Niedzielą Palmową i młodzieży, która planuje oblężenie najstarszej dzielnicy miasta Wrocławia.
  13. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną bezpośrednio na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach za poświęcony czas i zaangażowanie.
  14. Bardzo dziękuję również za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  15. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.