V Niedziela Wielkiego Postu 03. 04. 2022 r.

2 kwietnia 2022, godz.2143
  1. Dziś 5 Niedziela Wielkiego Postu. Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Módlmy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  2. Czas tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych dobiegł końca, rekolekcjoniście, ks. Mirosławowi Malińskiemu, dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże. Podziękowania należą się również wszystkim Parafianom za uczestnictwo i przyjęcie tych wartościowych nauk do swojego serca, niech udział w tych rekolekcjach będzie dla nas siłą w dobrym przeżyciu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie są odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz. 9.00 rano, w Kostomłotach o godz. 18.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali, są odprawiane tradycyjnie w Niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w Kostomłotach o godz. 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  5. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać.
  6. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a także Gość Extra poświęcony w całości sylwetce o. Pio z Pietrelciny – cena 10 zł. Zachęcam do lektury tych
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Grzegorek, Kostomłoty i Barbara Wodecka, zam. Nowe Miasteczko – zapowiedź trzecia.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzę obfitości Bożych darów w codziennym życiu.