V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019 r.

6 kwietnia 2019, godz.2130
  1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.
  2. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród naszych codziennych spraw.
  3. Czas tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych dobiegł końca, rekolekcjoniście, ks. Patrykowi Olejnikowi, dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże. Podziękowania należą się również wszystkim Parafianom za tak liczne uczestnictwo i przyjęcie tych wartościowych nauk do swojego serca, niech udział w tych rekolekcjach będzie dla nas siłą w dobrym przeżyciu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm.
  5. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  7. Przypominam rodzicom, opiekunom oraz samym kandydatom do Sakramentu Bierzmowania, że uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach, jest obowiązkowe jako element formacji oraz jeden z warunków dopuszczenia do tego Sakramentu. To samo dotyczy uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz comiesięcznej Spowiedzi Świętej.
  8. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  9. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Chciałbym przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m. in.: płytę DVD z filmem o św. Ignacym z Loyoli, założycielem jezuitów oraz ciekawy artykuł o objawieniach Matki Bożej w Kibeho. Zapraszam do lektury tego czasopisma.
  11. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Marian Kachel, + Wacław Jaskuła. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.