V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.

17 marca 2018, godz.2147
  1. Dziś przeżywamy V Niedzielę tegorocznego Wielkiego Postu.
  2. Jutro, tj. w poniedziałek, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Zapraszam zatem na uroczystą Mszę Świętą na godz. 17.00, szczególne zaproszenie kieruję do naszych panów, mężów i ojców, aby zawierzyli siebie i swoje rodziny szczególnej opiece św. Józefa.
  3. We wtorek będziemy przeżywać w naszej parafii doroczną adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do godz. 18.00, którą zakończymy Mszą Świętą wieczorną. Zachęcam do tego, aby znaleźć chwilę pośród swoich obowiązków na indywidualną modlitwę w tym czasie. Szczególnie zapraszam Wspólnotę Żywego Różańca, aby w tym dniu była obecna na modlitwie. I tak od godz. 16.00 do godz. 17.00 zapraszam Braci ze Wspólnoty Żywego Różańca, a od godz. 17.00 do godz. 18.00 zapraszam Siostry ze Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. Powoli rozpoczynamy czas przygotowania do Uroczystości I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Zapraszam więc w tym tygodniu na pierwszą próbę liturgiczną do naszego kościoła w czwartek o godz. 17.30. Zapraszam również na to spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.
  5. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00.
  7. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm. Natomiast na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać Niedzielę Palmową w wymiarze Gminnym, ponieważ właśnie w tym roku w Kostomłotach będziemy gościć przedstawicieli poszczególnych miejscowości wchodzących w skład naszej Gminy, którzy będą brali udział w konkursie na najładniejszą tegoroczną palmę. Po Mszy Świętej nastąpi przejście korowodu do GOK-u, występ kapeli „Kostomłocianie” i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą Palmę Wielkanocną. Będzie również możliwość zakupów na kiermaszu Wielkanocnym. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych. Ponadto o mistyku, odprawiającym Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. o. Pio oraz o tym dlaczego siostry kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy, musiały wyjść na ring. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  9. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z kwiatami i z tegoroczną dekoracją do Ciemnicy i Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc. A za składane tam ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  10. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Marian Orłowski, + Paweł Kozieja. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  12. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz jubileusze.