V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

28 marca 2020, godz.2156
  1. Od dzisiejszej 5 Niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali, abyśmy odprawiali je indywidualnie w swoich domach korzystając z pomocy w formie transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych. Niech te nabożeństwa będą dla nas szczególną okazją do ufnej modlitwy do Boga o ustanie epidemii koronawirusa, oraz w intencji wszystkich chorych i całego personelu medycznego. Przypominam również, że w czasie tych nabożeństw obowiązują zalecenia wydane przez władze państwowe i kościelne, tj. maksymalnie 5 osób na modlitwie w kościele.
  2. Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, usilnie zachęcam do bezwzględnego przestrzegania zasad związanych ze stanem epidemii w Polsce: ZOSTAŃMY W DOMU!!! – zachęcam, aby we Mszach Świętych i nabożeństwach uczestniczyć przez transmisje telewizyjne, radiowe lub Internet. Pamiętajmy, aby uczestnicząc w takiej modlitwie przyjąć obwiednią postawę, wyłączając się z innych zajęć i skupić się na liturgii.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji w naszym kościele w piątek od godz. godz. 17.00 do godz. 18.00, potem Msza Święta wieczorna. W piątek pragniemy też wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.
  4. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Jest ku temu dobra okazja, gdyż z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać w godz. od 17.00 do godz. 18.00.
  5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez Jego wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne dla nas łaski, a przede wszystkim o ustanie epidemii koronawirusa w naszej ojczyźnie i na całym świecie. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się Go w tym naśladować.
  6. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Z racji wprowadzonych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa zmiana tajemnic różańcowych dla poszczególnych Róż Różańcowych zarówno żeńskich jak i męskich zostaje zawieszona do odwołania. Proszę, aby modlić się tymi tajemnicami różańcowymi, które były zmienione w miesiącu marcu, aż do kolejnej zmiany. W modlitwie różańcowej proszę szczególnie uwzględnić prośbę do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej o ustanie rozszerzania się epidemii koronawirusa w naszej ojczyźnie i na całym świecie.
  7. Comiesięczne odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty miesiąca zostają zawieszone do odwołania. Również Msza Święta w Zabłociu o godz. 7.30 w najbliższą sobotę zostaje odwołana.
  8. Przyszła Niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – czyli Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych nie będzie poświęcenia palm.
  9. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna do odwołania. Wszelkie pilne sprawy proszę załatwiać telefonicznie lub e-mailowo.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.