V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 10.05.2020 r.

9 maja 2020, godz.2146
    1. Dziś przypada 5 Niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna.
    2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39 rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100 urodziny naszego Wielkiego Rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w Jego święte życie, na Jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam w środę na pierwsze w tym roku kalendarzowym nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. O podanie intencji naszej wspólnej modlitwy proszę Męską Różę Różańcową p. Marka Krycińskiego. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej. Cena świecy to 4 zł.
    3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: N. M. Panny Fatimskiej, Czwartek: Św. Macieja, Sobota: Św. Andrzeja Boboli.
    4. Trwamy w miesiącu maju. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w tygodniu odprawiamy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę majówki odprawiamy o godz. 16.30.
    5. Informacja dotycząca I Komunii Świętej. Ponieważ trwa stan epidemii i dzieci nie wróciły jeszcze do szkoły, informuję, że Rodzice Dzieci I Komunijnych podjęli decyzję, że Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w tym roku 4 października.
    6. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego oraz majowy nr Nowego Życia. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
    7. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.