V Niedziela Zwykła 04.02.2018 r.

3 lutego 2018, godz.2204
  1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. Dzisiejsza Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: św. Agaty, Wtorek: Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, Sobotę: św. Scholastyki.
  4. Już jutro, tj. w poniedziałek, 05 lutego br., w Kostomłotach odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa z wykorzystaniem mobilnego punktu poboru krwi. Autobus zostanie ustawiony przed Gminnym Ośrodkiem Kultury. Godziny rejestracji dawców od godz.: 8.15 do godz.: 9.45. Gorąco zachęcam do wsparcia tej akcji.
  5. W najbliższą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Z tej racji na każdej Mszy Świętej zostanie udzielony Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  8. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę, jak również bardzo gorąco dziękuję za posprzątanie i usunięcie naszej dekoracji Bożonarodzeniowej, która towarzyszyła nam przez cały okres tegorocznych świąt.
  9. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Chciałbym przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  10. Dotarły do nas certyfikaty ukończenia ostatniej edycji kursu komputerowego, który był organizowany przez naszą parafię. Są do odebrania w GOK-u.
  11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Daniel Janusz, zam. Środa Śląska i Magdalena Styciuk, zam. Zabłoto – zapowiedź pierwsza.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Janina Frącz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz jubileusze.