V Niedziela Zwykła – 05. 02. 2017 r.

4 lutego 2017, godz.2118
  1. Dziś przeżywamy V Niedziele Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, Piątek: Św. Scholastyki, Sobota: NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.00 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
  4. W najbliższą sobotę przypada wspomnienie NMP z Lourdes jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w sobotę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: wspomnienie o zamordowanej kilka dni temu w Boliwii polskiej wolontariuszce misyjnej, o tym jaka jest prawda o marihuanie tzn. leczy czy truje? oraz o niezwykłym krawcu, który Karola Wojtyłę nauczył pracy nad sobą. A w naszym wrocławskim dodatku: o koncercie, który miał miejsce w Hali Stulecia, na którym ponad 5 tys. osób śpiewało najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata, o liturgicznym wspomnieniu patrona studentów i teologów uczelni i szkół katolickich oraz o pobożności studentów, która rośnie wprost proporcjonalnie do zbliżających się egzaminów podczas sesji.
  6. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę, jak również za posprzątanie i usunięcie naszej dekoracji Bożonarodzeniowej, która towarzyszyła nam przez cały okres tegorocznych świąt.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.