V Niedziela Zwykła 06. 02. 2022 r.

5 lutego 2022, godz.2211
  1. Dziś 5 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznym. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić Słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
  2. W dzisiejszą Niedzielę na Mszy Św. o 12.00 modlimy się wraz z rodzicami i ich dziećmi, które w tym roku przystąpią do Sakramentu I Komunii Świętej. W ramach tej Mszy Św. zostaną poświęcone świece pierwszokomunijne.
  3. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
  4. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta z modlitwą za chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o  godz. 17.00, a w Wichrowie o godz. 18.30. Przypominam, że w Sakramencie Chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale i chorym na ciele i duszy, szczególnie osobom w podeszłym wieku. Warunkiem godnego przyjęcia tego Sakramentu jest stan łaski uświęcającej.
  5. Bardzo dziękuje Wspólnocie Żywego Różańca zarówno Różom Męskim jak i Różom Żeńskim za złożone ofiary na Msze Święte, które będziemy sprawować w ich intencji w Pierwsze Niedziele Miesiąca przez cały 2022 rok.
  6. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  7. Pamiętajmy, że trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy nr Nowego Życia, a u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Elżbieta Ziobro. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień.