V Niedziela Zwykła 07.02.2021 r.

6 lutego 2021, godz.1520
  1. Przeżywamy dziś 5 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Scholastyki, Czwartek: N.M. Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. Msza Święta z modlitwą za chorych i cierpiących oraz z możliwością przyjęcia Sakrament Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona w Kostomłotach o godz. 17.00, a w Wichrowie o godz. 18.30. Przypominam, że w Sakramencie Chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale i chorym na ciele i duszy, szczególnie osobom w podeszłym wieku. Warunkiem godnego przyjęcia tego Sakramentu jest stan łaski uświęcającej.
  4. Bardzo dziękuje Wspólnocie Żywego Różańca zarówno Różom Męskim jak i Różom Żeńskim za złożone ofiary na Msze Święte, które będziemy sprawować w ich intencji w Pierwsze Niedziele Miesiąca przez cały 2021 rok.
  5. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach. Dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Dorota Kramarzewska. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.