V Niedziela Zwykła 09.02.2020 r.

8 lutego 2020, godz.2004
  1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą Niedzielę w ciągu roku liturgicznego.
  2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej, wzywając do modlitwy oraz pokuty.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. Msza Święta z modlitwą za chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 17.00, a w Wichrowie o godz. 18.30. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Przypominam, że w Sakramencie Chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale i chorym na ciele i duszy, szczególnie osobom w podeszłym wieku. Warunkiem godnego przyjęcia tego Sakramentu jest stan łaski uświęcającej. Okazja do Spowiedzi Świętej w tym dniu będzie od godz. 16.00 do godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Scholastyki, Wtorek: Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Piątek: Świętych Cyryla i Metodego.
  5. W nawiązaniu do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego w naszej Archidiecezji powstała inicjatyw modlitwy w poszczególnych parafiach o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych. Apostolat modlitwy „dwunastka” to 12 osób (na wzór 12 Apostołów), którzy przez okres jednego roku modlą się codziennie krótką modlitwą w tej intencji. Zapisy po Mszach Świętych w zakrystii. Zachęcam wszystkich do podjęcia tego wysiłku i modlitwy w tych intencjach.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Wojciech Kozioł, zam. Wichrów i Weronika Więckowska, zam. Legnica – zapowiedź trzecia.
  7. Informacja dla narzeczonych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – Dekanalny Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich w piątek 14 lutego o godz. 19.00. Zakończenie kursu 13 marca. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Następny cykl nauk zaplanowany został na jesień 2020 r.
  8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wystawiona jest puszka na wsparcie dla małego Adasia, który jest mieszkańcem Ciechowa. Adaś cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie i rozwój. Polecam tą akcję wrażliwości naszych serc.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.