V Niedziela Zwykła 10.02.2019 r.

9 lutego 2019, godz.2204
  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębie wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: N.M. Panny z Lurdes – Światowy Dzień Chorego, Czwartek: Św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
  3. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 17.00, a w Wichrowie o godz. 18.30. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Przypominam, że w Sakramencie Chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale i chorym na ciele i duszy, szczególnie osobom w podeszłym wieku. Warunkiem godnego przyjęcia tego Sakramentu jest stan łaski uświęcającej. Okazja do Spowiedzi Świętej w tym dniu będzie od godz. 16.00 do godz. 17.00.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  5. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożonych jest najnowszy lutowy nr Nowego Życia.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Anna Kozłowska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.