VI Niedziela Adwentu 24.12.2023 r.

23 grudnia 2023, godz.2201
  1. To już ostatnia Niedziela Adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat, a potem przyjdźmy o północy do naszej świątyni na Pasterkę.
  2. W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej.
  3. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według następującego porządku: o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00, podobnie w drugi dzień świąt, w Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.
  4. W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy porannej o godz. 8.00 będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa wina i podania go wiernym. Natomiast w czwartek, 28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  5. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywali Święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszam na Mszę Świętą o godz.  17.00 połączoną z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Intencją tej Mszy Świętej będzie również modlitwa za naszych zmarłych parafian, którzy odeszli z naszej wspólnoty w minionym roku. Szczególnie zapraszam na tę Mszę Świętą rodziny, które pożegnały w tym roku swoich bliskich.
  6. W najbliższym czasie (po świętach) w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjna Kolęda. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Kolęda w tygodniu będzie rozpoczynać się od godz.  16.00, a w soboty od godz. 10.00. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: + Genowefa Skiba, + Genowefa Polećmy Je Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie….
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy świąteczny nr Gościa Niedzielnego (100 stron) w cenie 15 zł.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.