VI Niedziela Wielkanocna 06. 05. 2018 r.

5 maja 2018, godz.2319
  1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną.
  2. Dzisiejsza Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Stanisława głównego Patrona Polski.
  4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony szczególnej obecności Maryi w życiu kościoła. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majówki w tygodniu odprawiamy codziennie po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  5. Informuję, że w najbliższą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Świętej. Zatem już teraz bardzo proszę wziąć to pod uwagę w planowaniu w tym dniu swojej obecności na Mszy Św. Chodzi o to, aby w czasie tej Uroczystości zostawić w miarę możliwości miejsce w kościele dla Rodziców, rodziny i bliskich tych dzieci. I Komunia Święta odbędzie się na Mszy Św. o godz. 10.00. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w następującym porządku: godz. 8.00 Wichrów, godz. 10.00, godz. 12.00, godz. 17.00.
  6. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej będzie miała miejsce 20 maja na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 16.00 do godz. 17.00.
  8. W poniedziałek, środę i piątek na godz. 18.45 zapraszam dzieci pierwszokomunijne na próbę liturgiczną do naszego kościoła.
  9. Sakrament Pierwszej Spowiedzi Świętej dla dzieci I Komunijnych oraz ich rodziców w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.30.
  10. W przyszłą Niedzielę wypada 13 maja, a wiec pierwsze w tym roku nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 17.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną przez Różę Różańcową p. Józefy Łyszczyk. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  11. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku jest wyłożony najnowszy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  13. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę, oraz za złożone ofiary na kwiaty do naszej świątyni.
  14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Czapla, zam. Legnica, ul. Pruszyńskiego i Agnieszka Fiał, zam. Kostomłoty, ul. Polna, oraz Adrian Czado, zam. Wilków Średzki i Patrycja Kalisz, zam. Wichrów, oraz Tomasz Paszek, zam. Racibórz, ul. Drzymały i Renata Łosińska, zam. Zabłoto – zapowiedź trzecia.
  15. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.